Графичка карта ASUS R7250-2GD5

Производител: Asus

Код на продуктот: VGA AS R7250-2GD5

Достапност: Нема на залиха

Цена: 5.400ден
Без данок: 5.400ден
Основни карактеристики
ГПУ бренд AMD Radeon
ГПУ модел R7250
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [МБ] 2048
Меморија GDDR5
Мемориски интерфејс 128-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 725
Такт на меморија [МХз] 1125
РАМДАЦ [МХз] n/a
Стрим процесори 0
Работен такт на стрим процесор [МХз]
Макс. резолуција 2560x1600
Останати карактеристики
ХДМИ HDMI
Дополнителна опрема
Останато
Конектори
ДВИ излез DVI-I
Д-суб излез n/a
ХДТВ n/a
Видео излез n/a
Видео влез n/a
Дуал Д-суб излез n/a
Дуал ДВИ излез n/a
Дисплеj порт 1x Display port
Дополнителна опрема
Останато
Конектори
ДВИ излез DVI-I
Д-суб излез n/a
ХДТВ n/a
Видео излез n/a
Видео влез n/a
Дуал Д-суб излез n/a
Дуал ДВИ излез n/a
Дисплеј порт 1x Display port

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: