Графичка карта ASUS 710-1-SL

Производител: Asus

Код на продуктот: 90YV0941-M0NA00

Достапност: На залиха

Цена: 2.800ден
Без данок: 2.800ден
Основни карактеристики
CPU бренд NVIDIA GeForce
CPU модел GT 710
Собирница PCIe 2.0
Количина на меморија [МБ] 1024
Меморија DDR3
Мемориски интерфејс 64-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 954
Такт на меморија [МХз] 1800
RAMDAC [МХз] 400
Останати карактеристики
ХДМИ HDMI
Конектори
DVI излез DVI-D
D-Sub излез 1x D-sub

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: