Графичка карта ASUS STRIX-RX470-4G-GAMING

Производител: Asus

Код на продуктот: VGA AS STRIX-RX470-4G-GAMING 90YV09J0-M0NA00

Достапност: Нема на залиха

Цена: 14.499ден
Без данок: 14.499ден
Основни карактеристики
ГПУ бренд AMD Radeon
ГПУ модел RX470
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [МБ] 4096
Меморија GDDR5
Мемориски интерфејс 256-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 1206
Такт на меморија [МХз] 6600
РАМДАЦ [МХз] n/a
Стрим процесори 2048
Работен такт на стрим�процесора [МХз]
Макс. резолуција
Останати карактеристики
ХДМИ HDMI
Дополнителна опрема
Останато
Конектори
ДВИ излез DVI-D
Д-суб излез n/a
ХДТВ n/a
Видео излез n/a
Видео влез n/a
Дуал Д-суб излез n/a
Дуал ДВИ излез da
Дисплеј порт 1x Display port

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: