Десктоп компјутер MSGW Home i159

Производител: MSGW

Код на продуктот: i159

Достапност: Pre-Order

Цена: 19.300ден
Без данок: 19.300ден
Основни карактеристики
OS Free DOS
CPU BRAND Intel
CPU тип Intel® Core™ i5
CPU модел 4460
CPU брзина [ГХз] 3,20
Л2 Cache 128 KB
Л3 Cache 6 MB
Chipset H81
Socket 1150
Меморија 1x 4 GB
Тип на меморија DDR3
Такт на меморија [МХз] 1600
Број меморијски у. 2
Максимална количина меморија [ГБ] 16
Графичка картица Интегрирана
Модел на графичка картица Intel® HD Graphics 4600
Величина диск [ГБ] 500
Број на вртежи 7.200
Оптички уред DVD±RW DL
Звучна картица HD audio
Мрежна картица - брзина [Мбит] 10/100
Куќиште - величина Midi Tower
Напојување [В] 500
Заден панел
  • 2x USB 2.0
  • 2x USB 3.0
  • Audio In/Out
  • PS/2 Keyboard
  • PS/2 Mouse
  • VGA
Интерни конектори 4x SATA III
Слотови за проширување
  • 1x PCIe x 16
  • 2x PCIe x 1

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: