Сплит систем клима уред Vivax Cool ACP-12CH35AED - 3.66 kW DF дизајн со вклучена монтажа

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CH35AED DF дизајн

Достапност: На залиха

Цена: 18.999ден
Без данок: 18.999ден

Достапни опции

* Монтажа:

Основни карактеристики:

Енергетска класа на ладење:

A

Капацитет на ладење [kW]:

3520

EER коефициент

3,21

Еколошки плин:

R410A

Капацитет на греење [kW]:

3660

COP коефициент:

3,61

Функции:

Самодијагностика на грешки при работењето, дигитален екран,�двосмерен одвод на кондензаторот, био филтер, безшумна операција, заштита на вентилот на надворешната единица

Енергетска класа на греење:

А

Влезна сила на ладење [W]:

1096

Проток на воздух [m3/h]:

578

Влезна сила на греење [W]:

1015

Работно подрачје:

-7°C≤T≤43°C

Капацитет на одвлажнување [l/h]:

1,2

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: