Сплит систем клима уред Vivax Cool ACP-09CH25AED - 2.78 kW DF дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-09CH25AED DF дизајн

Достапност: На залиха

Цена: 13.999ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
7.000 ден.
6 Рати
2.333 ден.
12 Рати
1.167 ден.
18 Рати
778 ден.
24 Рати
583 ден.
Без данок: 13.999ден

Основни карактеристики:

Јачина на звук при работа во стандардни услови (VJ) [dB]: 38
Капацитет на ладење [kW]: 2640
EER коефициент: 3,21
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица,12 Fan speed, активен карбонски филтер
Еколошки плин: R410A
Функционалности: timer, auto restart, auto mode, самодијагностика на грешки во работата, sleep mode, soft start, Turbo mode
Енергетска класа на ладење: A
Капaцитет на греење [kW]: 2780
COP коефициент: 3,61
Енергетска класа на греење: A
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 53
Влезна сила на ладење [W]: 822
Проток на воздух [m3/h]: 486
Останато: дигитален екран, интелигентно отопување,активен карбонски филтер, безшумна операција
Работно подрачје: -7°C≤T≤43°C
Влезна сила на греење [W]: 771
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,0

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: