Сплит систем клима уред Vivax Cool ACP-12CH35AES - 3,66 kW SF дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CH35AES SF дизајн

Достапност: Нема на залиха

Цена: 16.999ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
8.500 ден.
6 Рати
2.833 ден.
12 Рати
1.417 ден.
18 Рати
944 ден.
24 Рати
708 ден.
Без данок: 16.999ден

Основни карактеристики:

Енергетска класа на ладење:

A

Капацитет на ладење [kW]:

3520

EER коефициент

3,21

Еколошки плин:

R410A

Капацитет на греење [kW]:

3660

COP коефициент:

3,61

Функции:

Самодијагностика на грешки при работењето, дигитален екран,двосмерен одвод на кондензаторот, био филтер, безшумна операција, заштита на вентилот на надворешната единица

Енергетска класа на греење:

А

Влезна сила на ладење [W]:

1096

Проток на воздух [m3/h]:

585

Влезна сила на греење [W]:

1015

Работно подрачје:

-7°C≤T≤43°C

Капацитет на одвлажнување [l/h]:

1,2

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: