Инвертер клима уред Vivax Cool ACP-18CH50AEVI - 5.57 kW Black V Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-18CH50AEVI V дизајн

Наградни поени: 300

Достапност: На залиха

Цена: 43.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
21.995 ден.
6 Рати
7.332 ден.
12 Рати
3.666 ден.
18 Рати
2.444 ден.
24 Рати
1.833 ден.
Без данок: 43.990ден
Цена во наградни поени: 43990
Основни карактеристики  
Капацитет на ладење [kW]: 5,28
Капацитет на греење [kW]: 5,57
Енергетска класа на ладење: A++
Еколошки плин: R410A
Функции: Сушач на преостаната влага, грејач на компресор и кондензатори, функција на заштеда на енергија, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, греење и ладење и при температура -20°C, Wi-Fi Ready
SCOP коефициент: 4,0
Функционалности: timer, јонизатор, soft start, самодијагностика на грешки при работата, sleep mode, I feel функција, auto restart, auto mode, Turbo mode
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 54
Енергетска класа на греење: A+
SEER коефициент: 6,6
Јачина на звук при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 63
COP коефициент: 0
Предвидено оптеретување при греење: 4,2
Останати карактеристики
Бука - VJ [dB(A)]: 55
Работно подрачје: -20°C≤T≤50°C
Влезна сила на греење [W]: 1586
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,8
Влезна сила на ладење [W]: 1643
Останато: филтер за прашина, LED екран, рамна предна маска
Бука - UJ [dB(A)]: 42.5
Проток на воздух [m3/h]: 740

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: