Инвертер клима уред Vivax Cool ACP-18CH50AERI - 5.57 kW R Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-18CH50AERI R дизајн

Наградни поени: 350

Достапност: На залиха

Цена: 39.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
19.995 ден.
6 Рати
6.665 ден.
12 Рати
3.333 ден.
18 Рати
2.222 ден.
24 Рати
1.666 ден.
Без данок: 39.990ден
Цена во наградни поени: 39990
Основни карактеристики  
EER koeficijent: 0
Функционалности: јонизатор, timer, Turbo mode, I feel функција, soft start, sleep mode, auto mode, самодијагностика на грешки при работа, auto restart
Јачина на звукот при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 58
Јачина на звук при стандардни услови на работа (VJ) [dB] 64
Капацитет на греење [kW]: 5,57
Енергетска класа на ладење: A++
Енергетска класа на греење: A+
SEER коефициент: 6,4
COP koeficijent: 0
Предвидено оптеретување при греење: 3.9
Еколошки плин: R32
Функции: Сушач на преостанатата влага, грејач на кондензатор и компресор, заштеда на енергија, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, греење и ладење и на температура и при -15°C, Wi-Fi Ready
SCOP коефициент: 4
Капацитет на ладење [kW]: 5,28
Останати карактеристики  
Капацитет на одввлажнување [l/h]: 1,8
Останато: LED екран, bio филтер, рамна предна маска, филтер за прашина
Бука - UJ [dB(A)]: 42
Влезна сила на ладење [W]: 1538
Проток на воздух [m3/h]: 750
Влезна сила на греење [W]: 1461
Бука - VJ [dB(A)]: 57
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: