Инвертер клима уред Vivax Cool ACP-09CH25AERI - 2.93 kW R Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-09CH25AERI R дизајн

Наградни поени: 300

Достапност: На залиха

Цена: 25.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
12.995 ден.
6 Рати
4.332 ден.
12 Рати
2.166 ден.
18 Рати
1.444 ден.
24 Рати
1.083 ден.
Без данок: 25.990ден
Цена во наградни поени: 25990
Основни карактеристики  
Еколошки плин: R32
Функции: Сушач на преостанатата влага, грејач на компресорот и кондензаторот, функција на заштеда на енергија, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, греење и ладење и при температура од -15°C, Wi-Fi Ready
Капацитет на греење [kW]: 2,93
Енергетска класа на ладење: A++
Капацитет на ладење [kW]: 2,64
Предвидено оптеретување при греење: 2,5
Функционалности: самодијагностика на грешки при работа, sleep mode, soft start, I feel funkcija, Turbo mode, auto mode, auto restart, timer, јонизатор
Јачина на звукот при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 54
Јачина на звукот при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 59
Енергетска класа на греење: A+
SEER коефициент: 7,1
EER koeficijent: 0
SCOP коефициент: 4,0
Останато: рамна предна маска, био филтер, филтер за прашина, LED екран,
Бука - UJ [dB(A)]: 37
Бука - VJ [dB(A)]: 55
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Проток на воздух [m3/h]: 521
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1
Влезна сила на ладење [W]: 749
Влезна сила на греење [W]: 715

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: