Инвертер клима уред DC INVERTER Vivax Cool ACP-24CH70AEZI -7,62 kW Z дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-24CH70AEZI Z дизајн

Достапност: Pre-Order

Цена: 46.499ден
Без данок: 46.499ден
 • Енергетска класа на ладење: A++
  Функционалности: timer, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки при работењето,
  auto restart, auto mode, Turbo mode
  Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на
  вентилот на надворешната единица

  Капацитет на греење [kW]: 7620
  Предвидено оптеретување при греење: 4,3
  Капацитет на ладење [kW]: 7030
  SCOP коефициент: 4,2
  Еколошки плин: R410A
  Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 55
  Енергетска класа на греење: A+
  Јачина на звук при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 61
  EER koeficijent: 0
  SEER коефициент: 6,3
  Останато: LED екран, филтер за прашина
  Проток на воздух [m3/h]: 960
  Влезна сила на греење [W]: 2549
  Капацитет на одвлажнување [l/h]: 2,4
  Бука - UJ [dB(A)]: 43
  Бука - VJ [dB(A)]: 59
  Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
  Влезна сила на ладење [W]: 2684

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: