Инвертер клима уред DC INVERTER Vivax Cool ACP-18CH50AEZI - 5.57 kW Z дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-18CH50AEZI Z дизајн

Достапност: Нема на залиха

Цена: 33.999ден
Без данок: 33.999ден
Основни карактеристики
Енергетска класа на ладење: A++
Функционалности: timer, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки при работење, auto restart, auto mode, Turbo mode
Функции: Сушач на преостаната влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица
Капацитет на греење [kW]: 5,57
Предвидено оптеретување при греење: 4,3
Капацитет на ладење [kW]: 5,28
SCOP коефициент: 4,2
Еколошки плин: R410A
Јачина на звукот при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 55
Енергетска класа на греење: A+
Јачина на звукот при станадардни услови на работа (VJ) [dB]: 63
EER коефициент: 0
SEER коефициент: 6,5
Останати карактеристики
Останато: LED екран, филтер за прашина
Проток на воздух [m3/h]: 610
Влезна сила на греење [W]: 1542
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,8
Бука - UJ [dB(A)]: 36
Бука - VJ [dB(A)]: 57
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Влезна сила на ладење [W]: 1633

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: