Инвертер клима уред DC INVERTER Vivax Cool ACP-12CH35AEZI - 3.81kW Z дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CH35AEZI

Достапност: Нема на залиха

Цена: 20.999ден
Без данок: 20.999ден
Основни карактеристики
Енергетска класа на ладење: A++
Функционалности: самодијагностика на грешки при работата, sleep mode, soft start, auto mode, Turbo mode, auto restart, timer
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица
Капацитет на греење [kW]: 3,81
Предвидено оптеретување при греење: 2,6
Капацитет на ладење [kW]: 3,52
SCOP коефициент: 4
Еколошки плин: R410A
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 53
SEER коефициент: 6,1
Енергетска класа на греење: A+
Јачина на звук при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 60
Останати карактеристики
Бука - VJ [dB(A)]: 55
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Останато: филтер за прашина, LED екран
Проток на воздух [m3/h]: 520
Влезна сила на греење [W]: 1154
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,2
Влезна сила на ладење [W]: 1256
Бука - UJ [dB(A)]: 38

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: