Дрон MSI MS CX-40

Производител: MS Industrial

Код на продуктот: CX-40

Достапност: На залиха

Цена: 2.790ден
Без данок: 2.790ден
Ознаки: Advance Media, Drone, дрон,
 • Бренд
   MS Industrial
 • Тип производ
  Дрон
 • Максималнен агол на вртење (°/s)
  200 °s
 • Максималeн агол на нагиб(°)
  35 °
 • Максимална брзина на качување (м/с)
  5 м/с
 • Максимална брзина на спуштање (м/с)
  5 м/с
 • Максимална брзина на лет�(м/с)
  12.5 м-с
 • Батерија (мАх)
  580мАх - 3.7В
 • Максимално време на лет
  10 мин
 • Време на полнење
  90 мин
 • Боја
  црна со ЛЕД светилки
 • Димензии�(цм)
  33 kc 33 kc 7
 • Додатни функции
  4 канали, 6-осни жироскоп, 3Д 360 флип, headless mode интелигентна контрола на оријентацијата, три брзини на летање (ниска, средна, висока), супер тивко летање без бука, заштита на батеријата
 • Фреквенција на далечинското
  2.4 ГХз
 • Максимален �дострел (м)
  100м
 • Чувствителност на далечинското (дБм)
  -105 дБм
 • Работна струја (А)
  52А
 • Работен напон (В)
 • Батерии
  4 kc АА (не се вклучени)
 • Димензии (цм)
  14.5 kc 14.5 kc 5 цм
 • Резолуција на камерата
  Н/А
 • Тип
  .

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: