Мобилен телефон Vivax Point X500, бела боја + силиконска маска

Производител: Vivax

Код на продуктот: х500

Достапност: На залиха

Цена: 6.499ден
Без данок: 6.499ден

Карактеристики на производот

 • Бренд
  Vivax
 • Тип на производ
  Мобилен телефон
 • Подржани мрежи
  ГСМ 1800, ГСМ 1900, ГСМ 850, ГСМ 900
 • Димензии (ШkcВkcД) [мм]
  140.5 х 70.6 х 7.6
 • Тежина [г]
  123
 • ОС
  Андроид 5.1
 • Екран
  HD IPS
 • Резолуција на екранот
  1280x720
 • Димензии на екранот [инчи]
  5
 • Број на бои
  16,7 милиони
 • Звук
  МП3 репродукција
 • Вибрациски аларм
  да
 • Мемориско прошируваве
  microSD
 • Капацитет [GB]
  8
 • РАМ меморија [GB]
  1
 • Камера
  задна 5 MP, предна 2 MP
 • Време на чекање (standby)
  360 х
 • Време на разговор
  9 х
 • Вид на батерија
  Ли-Ион
 • Капацитет на батерија [мАх]
  2000
 • Bluetooth
  4.0
 • Подржува
  3G, EDGE, GPRS, WLAN
 • Содржина на пакуваве
  Полнач, USB кабел, упат за користење, гаранциски лист, слушалки
 • Останато
  Дуал СИМ, слим десигн, одличен звук
 • Процесор
  МТК6580, Quad-Core 1.3Ghz
 • Омни код
  В00014

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: