Матична плоча MBO 1155 AS H61M-PRO

Производител: Asus

Код на продуктот: H61M-PRO

Достапност: Нема на залиха

Цена: 2.593ден
Без данок: 2.593ден
Основни карактеристики
Сокет 1155
ЦПУ
  • Intel Celeron
  • Intel Core i3
  • Intel Core i5
  • Intel Core i7
  • Intel Pentium
Чипсет (Н) Intel® H61
Чипсет (С) .
БУС [МХз] 1600
Меморија DDR3
Број на слотови 2
Макс. Мемории [ГБ] 16
Такт на меморијата [МХз]
  • 1333
  • 1600
Графички потсостав .
Мрежа 1x 10/100/1000 Ethernet
Формат на плочата µATX
Останати карактеристики
РАИД n/a
Останато .
Поддршка за интегриран графички систем на процесорот да
Конектори
С/ПДИФ Излез да
УСБ 2.0 2
4-пин АТKC 12В Струја 1
   
УСБ 3.0 1
24-пин АТKC Повер да
Преден панел аудио да
   
ЦПУ струја на вентилатор 1
Куќиште струја на вентилатор 1
Слотови
АГП 4kc/8kc n/a
ПЦИ 1
ПЦИе kc16 n/a
ПЦИе 3.0 kc16 1
   
САТА 4
   
Заден панел
Аудио 6-канален аудио
   
ПС/2 глувче 1
ПС/2 тастатура 1
еСАТА 0
Д-суб 1
ДВИ 1
   
РЈ45 1
УСБ 2.0 4
ФиреВире 0
УСБ 3.0 0
ВЛАН цоннецтор n/a

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: