Матична плоча MBO 1150 AS B85-PLUS

Производител: Asus

Код на продуктот: 90MB0EG0-M0EAY5

Достапност: Pre-Order

Цена: 5.125ден
Без данок: 5.125ден
Основни карактеристики
Сокет 1150
ЦПУ
  • Intel Celeron
  • Intel Core i3
  • Intel Core i5
  • Intel Core i7
  • Intel Pentium
  • Intel Xeon
Чипсет (Н) Intel® B85
Чипсет (С)  
БУС [МХз]  
Меморија DDR3
Број на слотови 4
Макс. Мемории [ГБ] 32
Такт на меморијата [МХз]
  • 1333
  • 1600
Графички подсостав  
Мрежа 1x 10/100/1000 Ethernet
Формат на плочата ATX
Останати карактеристики
РАИД n/a
Останато  
Поддршка за интегриран графички систем на процесорот да
Конектори
С/ПДИФ Излез да
УСБ 2.0 2
4-пин АТKC 12В Струја n/a
8-пин АТKC 12В Повер da
20-пин АТKC напојуваве n/a
УСБ 3.0 1
24-пин АТKC Повер da
Преден панел аудио da
   
ЦПУ струја на вентилатор 1
Куќиште струја на вентилатор 2
Слотови
   
ПЦИ 3
ПЦИе kc16 1
ПЦИе 3.0 kc16 0
ПЦИе kc8 n/a
ПЦИе kc4 1
ПЦИе kc1 2
   
САТА 2
САТА 6Гб/с 4
САТА Еkcпресс  
М.2  
Заден панел
Аудио 6-канален аудио
   
ПС/2 глувче 1
ПС/2 тастатура 1
еСАТА 0
Д-суб 1
ДВИ 1
   
РЈ45 1
УСБ 2.0 4
   
УСБ 3.0 2
   

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: