Матична плоча MBO 1155 ASR H61M-VG3/Bulk

Производител: ASRock

Код на продуктот: 90-MXGNZ0-A0UBYZ

Достапност: Pre-Order

Цена: 2.346ден
Без данок: 2.346ден
Основни карактеристики
Сокет 1155
ЦПУ
 • Intel Celeron
 • Intel Core i3
 • Intel Core i5
 • Intel Core i7
 • Intel Xeon
Чипсет (Н) Intel® H61
Чипсет (С)  
БУС [МХз]
 • 1333
 • 1600
 • 1666
 • 2000
 • 2500
Меморија DDR3
Број на слотови 2
Макс. Мемории [ГБ] 16
Такт на меморијата [МХз]
 • 1333
 • 1600
Графички потсостав  
Мрежа 1x 10/100/1000 Ethernet
Формат на плочата mATX
Останати карактеристики
   
Останато  
Поддршка за интегриран графички систем на процесорот  да
Конектори
   
УСБ 2.0 2
4-пин АТKC 12В Струја 1
   
УСБ 3.0 0
24-пин АТХ Повер да
Преден панел аудио да
   
ЦПУ струја на вентилатор 1
Куќиште струја на вентилатор 1
Слотови
   
ПЦИе kc16 1
ПЦИе 3.0 kc16 0
   
ПЦИе kc1 1
   
САТА 4
   
САТА Еkcпресс  
М.2  
Заден панел
Аудио 6-канален аудио
   
ПС/2 глувче 1
ПС/2 тастатура 1
еСАТА 0
Д-суб 1
   
РЈ45 1
УСБ 2.0 4
   
   
УСБ 3.1  
 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: