Графичка карта VGA ASUS R5230-SL-2GD3-L

Производител: Asus

Код на продуктот: VGA AS R5230-SL-2GD3-L

Достапност: На залиха

Цена: 3.150ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
1.575 ден.
6 Рати
525 ден.
12 Рати
263 ден.
18 Рати
175 ден.
24 Рати
131 ден.
Без данок: 3.150ден
Основни карактеристики
ГПУ бренд AMD Radeon
ГПУ модел R5230
Собирница PCIe 2.1
Количина на меморија [МБ] 2048
Меморија DDR3
Мемориски интерфејс 64-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 650
Такт на меморијата [МХз] 1200
РАМДАЦ [МХз] 400
Макс. резолуција 2560x1600
Останати карактеристики
ХДМИ HDMI
Конектори
ДВИ излез DVI-D
Д-суб излез 1x D-sub

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: