Графичка карта VGA Asus GT730-SL-2GD3-BRK

Производител: Asus

Код на продуктот: 90YV04J0-M0NA00

Достапност: На залиха

Цена: 3.990ден
Без данок: 3.990ден
Основни карактеристики
ГПУ бренд NVIDIA GeForce
ГПУ модел GT730
Собирница PCIe 2.0
Количина на меморијата [МБ] 2048
Меморија DDR3
Мемориски интерфејс 64-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 902
Такт на меморија [МХз] 1800
РАМДАЦ [МХз] 400
   
Макс. резолуција 2560x1600
Останати карактеристики
ХДМИ HDMI
   
Конектори
ДВИ излез DVI-D
Д-суб излез 1x D-sub

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: