Графичка карта VGA Asus GT730-2GD3

Производител: Asus

Код на продуктот: 90YV06K0-M0NA00

Достапност: Pre-Order

Цена: 4.421ден
Без данок: 4.421ден
Основни карактеристики
ГПУ бренд NVIDIA GeForce
ГПУ модел GT730
Собирница PCIe 2.0
Количина на меморија [МБ] 2048
Меморија DDR3
Мемориски интерфејс 128-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 700
Такт на меморијата [МХз] 1600
РАМДАЦ [МХз] 400
   
Макс. резолуција 2560x1600
Останати карактеристики
ХДМИ HDMI
   
ДВИ излез DVI-I
Д-суб излез 1x D-sub

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: