Графичка карта VGA Asus GT610-SL-2GD3-L

Производител: Asus

Код на продуктот: 90-C1CSC0-S0UANABZ

Достапност: Pre-Order

Цена: 2.963ден
Без данок: 2.963ден
Основни карактеристики
ГПУ бренд NVIDIA GeForce
ГПУ модел GT610
Собирница PCIe 2.0
Количина на меморија [МБ] 2048
Меморија DDR3
Мемориски интерфејс 64-bit
Работен такт ГПУ [МХз] 810
Такт на меморијата [МХз] 600
РАМДАЦ [МХз] 400
   
Макс. резолуција 2560x1600
Останати карактеристики
ХДМИ HDMI
Дополнителна опрема  
   
ДВИ излез DVI-I
Д-суб излез 1x D-sub

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: