Процесор Intel Core i7 4790K

Производител: Intel

Код на продуктот: BX80646I74790K

Достапност: На залиха

Цена: 21.990ден
Без данок: 21.990ден
Овој продукт има минимална количина од 12
Основни карактеристики
Приклучок [Сокет] 1150
Работен такт [МХз] 4000
Л1 кеш [КБ]  
Л2 кеш  
Л3 кеш 8 MB
БУС [МХз]  
Јадро Haswell, HD Graphics 4600
Останати карактеристики
Ладилник да
Интегриран графички систем да
 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: