Процесор Intel Core ii7 4790

Производител: Intel

Код на продуктот: BX80646I74790

Достапност: На залиха

Цена: 19.990ден
Без данок: 19.990ден
Основни карактеристики
Приклучок [Сокет] 1150
Работен такт [МХз] 3600
Л1 кеш [КБ]  
Л2 кеш  
Л3 кеш 8 MB
БУС [МХз]  
Јадро Haswell, HD Graphics 4600
Останати карактеристики
Ладилник да
Интегриран графички систем да

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: