Процесор Intel Core Core i5 6400

Производител: Intel

Код на продуктот: BX80662I56400SR2BY

Достапност: На залиха

Цена: 11.000ден
Без данок: 11.000ден
Овој продукт има минимална количина од 12
Основни карактеристики
Приклучок [Сокет] 1151
Работен такт [МХз] 2700
Л1 кеш [КБ]
Л2 кеш
Л3 кеш 6 MB
БУС [МХз]
Јадро Skylake
Останати карактеристики
Ладилник да
Интегриран графички систем да

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: