Процесор Intel Core i3 4170

Производител: Intel

Код на продуктот: BX80646I34170

Достапност: На залиха

Цена: 7.200ден
Без данок: 7.200ден
Основни карактеристики
Приклучок [Сокет] 1150
Работен такт [МХз] 3700
Л1 кеш [КБ]
Л2 кеш
Л3 кеш 3 MB
БУС [МХз]
Јадро Haswell, HD Graphics 4400
Останати карактеристики
Ладилник да
Интегриран графички систем да

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: