Процесор Intel Celeron G1820

Производител: Intel

Код на продуктот: BX80646G1820

Достапност: На залиха

Цена: 1.990ден
Без данок: 1.990ден
Основни карактеристики
Приклучок [Сокет] 1150
Работен такт [МХз] 2700
Л1 кеш [КБ] 16
Л2 кеш 2x 256KB
Л3 кеш 2 MB
БУС [МХз]
  • 1600
  • 2000
Јадро Haswell
Останати карактеристики
Ладилник да
Интегриран графички систем да

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: