VIVAX таблет TPC-101003G Windows + Тастатура

Производител: Vivax

Код на продуктот:

Достапност: На залиха

Цена: 12.900ден
Без данок: 12.900ден

Основни карактеристики

Дијагонала на екранот [inch] 10,1

Тип на екранот IPS/PLS

Резолуција на екранот 1280x800

Вид на процесор Intel Atom Z3735F

Опис процесора Intel Quad Core, 1.33GHz

Јадра Quad Core

Процесор [GHz] 1,33 ГПУ .

OS Windows 8.1

RАМ меморија [MB] 2048

Капацитет [GB] 32

Боја Металик сива

Димензии [mm] 260*168*9.4/

Тежина [g] 650

Останати карактеристики

Маkc. проширивост СД картичка [ГБ] 64

Камера предна [Мпиkc] 2

Камера задна [Мпиkc] 5

Мрежа 3G 802.11 b/g/n

Bluetooth 4.0

Гаранција [год] 1

ГСМ да

Дополнителна опрема

Пенкало да

Тастатура да

Додатно Keyboard, Windows 8.1 + Office 365

Енергија и потрошувачка Батерија [мАх] 8000

Траење на батеријата [х] 0

Конектори УСБ 2.0 1, микро УСБ 1,мини ХДМИ 1, микро СД 1,�

Аудио Ин/Оут 1

УСБ 3.0

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: