D-Link DCS-825L Wi-Fi Baby камера

Производител: D-Link

Код на продуктот: DCS-825L

Достапност: Pre-Order

Цена: 7.450ден
Без данок: 7.450ден

Лесен за сетирање – едноставен за користење

За да почнете да го користите треба само да ја инсталирате бесплатната софтвер апликација mydlink Baby app на Вашиот мобилен уред, и во само неколку чекори Вие ќе ја сетирате камерата и ќе можете да ги користите сите нејзини напредни можности. Гледајте го Вашето бебе кога ќе посакате, зумирајте ја камерата од било каде, дали сте дома или излезени, или пуштете му една од петте приспивни мелодии на Вашето бебе за да го смирите. Можете и да го сликате и снимате директно од Вашиот мобилен уред! Сликајте или снимајте видео – слот за MicroSD* картичка Сликајте го Вашето најмило многу лесно со EyeOn слика и видео функционалност, фатете ги и снимајте ги најскапоцените моменти и чувајте ги безбедно на Вашата microSD картичка, за да ги споделите со семејството и пријателите. *Со камерата не доаѓа MicroSD картичка. Двонасочно Аудио – Слушајте и зборувајте преку камерата Безбедната конекција помеѓу Вашиот EyeOn и Вашиот мобилен смартфон или таблет Ви овозможува да имате чист звук и двонасочен аудио пренос. Двонасочното аудио Ви овозможува да зборувате со Вашето бебе преку вградениот микрофон и звучник, со што Вашето бебе ќе го препознае Вашиот глас и ќе се чувствува удобно и ќе спие мирно исто како да сте покрај него. Температура EyeOn Baby Камерата нуди многу корисна алатка преку која ќе можете да ја следите температурата во собата. LED сензорот ја менува бојата за да Ве извести дека во собата на Вашето бебе температурата падналла или пораснала од маргината што Вие ја имате наместено. Висока HD Резолуција Вие добивате 720p HD слика благодарение на мегапикселниот сензор, и можноста за следење на Вашето бебе преку ноќ додека спие, со автоматско менување кое камера го прави кога станува темно во собата, па лесно ќе можете да го гледате Вашето бебе додека спие и благодарение на x4 дигиталниот зум нема никогаш да пропуштите ниеден детал Приспивни мелодии Кога Вашето бебе е немирно, EyeOn е опремен со пет приспивни мелодии и playback функција, која му овозможува на Вашето бебе мирен сон. Пуштете ја песната директно преку Вашиот смартфон или таблет, прилагодете ја јачината на звукот, и поставете тајмер кога да заврши музиката кога Вашето бебе заспало. Зумирање Гледајте го Вашето бебе поблиску преку x4 дигиталниот зум. Само притиснете дали да го зголемите или намалите зумирањето многу лесно користејќи го Вашиот смартфон или таблет и никогаш не пропуштајте ниеден детал. Звук и движење Бидете алармирани кога Вашето бебе плаче, се пробудило, или се превртува во креветчето. Оваа фукнција Ви дава сигурност кога Вашето бебе е мирно или Ве предупредува кога Вашето бебе ќе е немирно. Совршено преносен Аll in one EyeOn Baby камерата обезбедува инстант мониоринг насекаде, помага на родителите во секое време од денот да ги гледаат нивните деца. Само поврзете го Вашиот смартфон или таблет на безжичната мрежа со EyeOn baby камерата за инстант локален мониторинг. Можете дури да поврзете и надворешна УСБ батерија за да го носите било каде, што го прави совршен за празници или кога сте на посета кај Вашите пријатели и роднини. *УСБ батеријата не е вклучена, бара батерија со минимум 2 A излез. Инстантни известувања Со EyeOn Baby камерата можете да сетирате автоматски известувања за да Ве предупредат за тоа дали Вашето бебе плаче, да се активира детекторот на движење кога Вашето бебе се движи, Исто така можете да бидете информирани за собната температура во собата ако е надвор од маргината која ја имате наместено како нормална. Сите овие прилагодувања можете на многу лесен начин да ги направите преку нашата бесплатна mydlink™ Baby апликација. Безбедна конекција – мир во умот Камерите овозможуваат на Вас да видите што се случува со Вашето бебе, без да се плашите дали некој ќе може да ви гледа на камерата, бидејќи има безбедносен систем кој не може да биде пробиен. Значи EyeOn ви гарантира не само да имате сигурна врска и поврзаност, туку и безбеден софтвер кој додава дополнителна заштита за Вас. Додатоци (држачи) Вашата EyeOn baby камера можете на два начини да ја монтирате било каде во домот или градината, па дури и во движење.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: