Сервер SRV HP ML30 Gen9 E3-1220v5 1x8GB 2x1TB 3.5" SATA

Производител: HP

Код на продуктот: 831068-425

Достапност: На залиха

Цена: 50.700ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
25.350 ден.
6 Рати
8.450 ден.
12 Рати
4.225 ден.
18 Рати
2.817 ден.
24 Рати
2.113 ден.
Без данок: 50.700ден
Основни карактеристики
CPU Intel Xeon Quad Core E3-1220v5 3,00GHz
CORE 4
Л3 cache 8 MB
Chipset Intel® C236 Chipset
Меморија [ГБ] 8
Такт на меморијата [МХз] 2133
Мемориски слот DDR4
Макс. количина на меморија [ГБ] 64
Број на мемориски слотови 4
ВГА Integrated Matrox G200 video standard
РАИД HPE Dynamic Smart Array B140i Controller RAID 0/1/10/5
ХДД [ГБ] SATA 2x 1000
Број на вртежи [рпм] 7.200
Контролер SATA
Оптичка единица DVD±RW
Мрежа 2x 10/100/1000 Ethernet
Куќиште Tower
Останати карактеристики
Напојуваве [В] HPE 350W Energy Star 1.0 Power Supply
Број на слотови за проширување ПЦИе 2.0 0
Број на слотови за проширување ПЦИе 3.0 4
Гаранција 3-1-1
Енергија и потрошувачка
Редудантно напојување не е можно
Заден панел
Паралелен приклучок n/a
Сериски приклучок 1
Д-суб приклучок 1
РЈ45 приклучок 2
УСБ 2.0 приклучок 10

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: