Mашина за миење садови GORENJE GV 51214

Производител: GORENJE

Код на продуктот:

Достапност: На залиха

Цена: 18.190ден
Без данок: 18.190ден

    Classic       Управување   Сервисна дијагностика   Одложен старт 3/6/9h  

Програми   6 програми: Нормален програм; Програма за половично полнење; Нежно миење за осетливи садови; Интензивно миење; Економична програма; Брз интензивен програм; Брз програм   Функција за половично полнење

Капацитет: 9

Должина на стандарден програм на миење: 165 мин.

Температура на миење: 40, 50, 62, 65 °C  

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Боја на корпата: Сива  

Варијабилна горна корпа

Регулирање на висината: 60 mm  

Корпа со рачка  

Преклопувачки носачи за тањири во долната корпа  

Автоматско дозирање на средство за омекнување на водата за подобро миење  

Индикатор за крај на миењето  

Звучен сигнал за крај на миењето  

Индикатор за сол за омекнување на водата  

Индикатор на средство за миење  

Индикатор за грешки  

Скриен грејач

Распрскувачи: 2  

Функција за таблета 3 во 1  

Самочистечки филтер

Нивоа на прскање: 4

Број на корпи: 2  

Декоративна врата се нарачува посебно  

Сигурносен систем  

Целосен Aqua Stop  

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Ефект на миење: А

Ефект на сушење: А

Потрошувачка на енергија за нормален програм: 0,77 kWh

Потрошувачка на вода: 9 Литри

Приклучна моќ(V): 230 V

Бучност: 49 dB(A)re 1 pW

Ширина: 448 mm

Димензии (Ш x В x Д): 44,8 × 81,5 × 55 cm

Мерки за вградување: 45 × 82 × 57 cm

Димензии на амбалажата (Ш x В x Д): 48,5 × 88,9 × 63,5 cm

Бруто тежина на апаратот: 37 кг

Вградна шема:

Приклучна моќ: 1760 W

Осигурувач: 10 amp

EAN Код: 3838942800283 Вградна шема:  

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: