Матична плоча ASUS 1150 H81M-R

Производител: Asus

Код на продуктот: H81M-R

Достапност: На залиха

Цена: 2.600ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
1.300 ден.
6 Рати
433 ден.
12 Рати
217 ден.
18 Рати
144 ден.
24 Рати
108 ден.
Без данок: 2.600ден
Основни карактеристики
Сокет 1150
ЦПУ
  • Intel Celeron
  • Intel Core i3
  • Intel Core i5
  • Intel Core i7
  • Intel Pentium
Чипсет (Н) H81 express chipset
Меморија DDR3
Број на слотови 2
Макс. Мемории [ГБ] 16
Такт на меморијата [МХз]
  • 1333
  • 1600
Мрежа 1x 10/100/1000 Ethernet
Формат на плочата µATX
Останати карактеристики
Поддршка за интегриран графички систем на процесорот да
Конектори
УСБ 2.0 2
4-пин АТKC 12В Струја 1
24-пин АТKC Повер da
Преден панел аудио da
Куќиште da
ЦПУ струја на вентилатор 1
Куќиште струја на вентилатор 1
Слотови
ПЦИе kc16 1
ПЦИе kc1 1
САТА 2
САТА 6Гб/с 2
Заден панел
Аудио 6-канален аудио
ПС/2 глувче 1
ПС/2 тастатура 1
Д-суб 1
ДВИ 1
РЈ45 1
УСБ 3.0 2

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: