Графичка карта ASUS GT730-2GD3-V2

Производител: Asus

Код на продуктот: Графичка карта ASUS GT730-2GD3-V2

Достапност: На залиха

Цена: 5.700ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
2.850 ден.
6 Рати
950 ден.
12 Рати
475 ден.
18 Рати
317 ден.
24 Рати
238 ден.
Без данок: 5.700ден
Основни карактеристики
CPU бренд NVIDIA GeForce
CPU модел GT730
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [МB] 2048
Меморија DDR3
Мемориски интерфејс 128-bit
Работен такт CPU [MHz] 700
Такт на меморија [MHz] 800
Stream процесори 96
Макс. резолуција 2560x1600
Останати карактеристики
HDMI HDMI
Конектори
DVI излез DVI-I
D-Sub излез 1x D-sub

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: