Графичка карта ASUS PH-GTX1050-2G

Производител: Asus

Код на продуктот: ASUS PH-GTX1050-2G

Достапност: На залиха

Цена: 8.599ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
4.300 ден.
6 Рати
1.433 ден.
12 Рати
717 ден.
18 Рати
478 ден.
24 Рати
358 ден.
Без данок: 8.599ден
Основни карактеристики
CPU бренд NVIDIA GeForce
CPU модел GTX1050
Собирница PCIe 3.0 x16
Количина на меморија [MB] 2048
Меморија GDDR5
Мемориски интерфејс 128-bit
Работен такт CPU [MHz] 1354
Такт на меморија [MHz] 7008
Стреам процесори 640
Макс. резолуција 7680x4320
Останати карактеристики
HDMI HDMI
Конектори
ДВИ излез DVI-D
Дисплеј порт 1x Display port

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: