Фотоапарат CANON DSLR 1200D EFS18-55 IS

Производител: Canon

Код на продуктот: AC9127B005AA

Достапност: Pre-Order

Цена: 20.890ден
Без данок: 20.890ден
Основни карактеристики
Чип CMOS
Сензор [МПиkc] 18
Максимална резолуција 4000x3000
Опт. зум n/a
Диг. зум n/a
Картички
  • SD
  • SDHC (SD2.0)
  • SDXC
Останати карактеристики
Оптика
Распон на фокусот (макро) [цм] 0
Распон на фокусот (нормал) [цм] 0
Брзина на снимачот [с]
Блиц
ИСО
Екран 3"
Видео
Брзина на снимање на видеото [фпс] n/a
Снимањ со звук
Меморија [МБ] 0
Напојуваве Li-Ion полнива батерија

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: