Ѕиден сплит систем DC Inverter Vivax Cool ACP-12CH35AEYI - 4.25 kW - Y Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CH35AEYI

Наградни поени: 400

Достапност: На залиха

Цена: 49.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
24.995 ден.
6 Рати
8.332 ден.
12 Рати
4.166 ден.
18 Рати
2.777 ден.
24 Рати
2.083 ден.
Без данок: 49.990ден
Цена во наградни поени: 49990
Основни карактеристики  
Еколошки плин: R32
Енергетска класа на ладење: A+++
Јачина на звук при работа во стандардни услови (UJ) [dB]: 42
Функционалности: ECO mode, 1W StandBy, I feel функција самодијагностика на грешки при работење, ладење при ниски надворешни темеператури (-32°С) , 100% капацитет на -15°С, WiFi Ready
Енергетска класа на греење: A+++
SEER коефициент: 9.0
SCOP коефициент 5.3
Јачина на звук при стандардни услови за работа (VJ) [dB]: 58
Капацитет на ладење [kW]: 3517
Функции: Работа при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, детектор за движење, безшумна операција, 8 degree heating, двосмерен одвод на кондензат
Капацитет на греење [kW]: 4250
Останати карактеристики:
Проток на воздух [m3/h]: 590
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,2
Работно подрачје: -32°C≤T≤50°C
Влезна сила на ладење [W]: 750
Влезна сила на греење [W]: 943

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: