Ѕиден сплит систем DC Inverter Vivax Cool ACP-09CH25AEYI - 4.10 kW Y Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-09CH25AEYI

Наградни поени: 350

Достапност: На залиха

Цена: 46.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
23.495 ден.
6 Рати
7.832 ден.
12 Рати
3.916 ден.
18 Рати
2.611 ден.
24 Рати
1.958 ден.
Без данок: 46.990ден
Цена во наградни поени: 46990
Основни карактеристики  
Еколошки плин: R32
Енергетска класа на ладење: A+++
Јачина на звук при работа во стандардни услови (UJ) [dB]: 41
Функционалности: ECO mode, 1W StandBy, I feel функција самодијагностика на грешки при работење, ладење при ниски надворешни темеператури (-32°С) , 100% капацитет на -15°С, WiFi Ready, Јонизатор, Bio Филтер, Детектор за движење, Контрола на влажноста на воздухот, 8° C Греење, Бесшумна операција
Енергетска класа на греење: A+++
SEER коефициент: 9.2
SCOP коефициент 5.3
Јачина на звук при стандардни услови за работа (VJ) [dB]: 58
Капацитет на ладење [kW]: 2640
Функции: Работа при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, детектор за движење, безшумна операција, 8 degree heating, двосмерен одвод на кондензат,
Капацитет на греење [kW]: 4103
Останати карактеристики
Проток на воздух [m3/h]: 565
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,0
Работно подрачје: -32°C≤T≤50°C
Влезна сила на ладење [W]: 483
Влезна сила на греење [W]: 834

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: