Инвертер клима уред ACP-12CH35AERI - 3.81 kW WHITE

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CH35AERI

Наградни поени: 300

Достапност: На залиха

Цена: 27.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
13.995 ден.
6 Рати
4.665 ден.
12 Рати
2.333 ден.
18 Рати
1.555 ден.
24 Рати
1.166 ден.
Без данок: 27.990ден
Цена во наградни поени: 27990
Основни карактеристики
Капацитет на греење [kW]: 3,81
Енергетска класа на ладење: A++
Еколошки плин: R32
Функции: Сушач на преостанатата влага, грејач на кондензаторот и компресорот, функција на заштеда на енергија, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, греење и ладење и при температура и до -15°C, Wi-Fi Ready
Енергетска класа на греење: A+
SEER коефициент: 7.0
COP koeficijent: 0
Предвидено оптеретување при греење: 2,7
Jачина на звук при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 60
SCOP коефициент: 4,1
Капацитет на ладење [kW]: 3,52
Функционалности: soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки при работа, I feel функција, Turbo mode, auto mode, auto restart, timer, јонизатор
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 56
Останати карактеристики
Влезна сила на ладење [W]: 1050
Проток на воздух [m3/h]: 539
Останато: филтер за прашина, LED екран, био филтер, рамна предна маска
Бука - UJ [dB(A)]: 38
Влезна сила на греење [W]: 1089
Бука - VJ [dB(A)]: 55
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,2

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: