Ѕиден сплит систем DC INVERTER Vivax Cool ACP-24CH70AEMI - 7.33 kW M Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-24CH70AEMI

Наградни поени: 350

Достапност: На залиха

Цена: 48.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
24.495 ден.
6 Рати
8.165 ден.
12 Рати
4.083 ден.
18 Рати
2.722 ден.
24 Рати
2.041 ден.
Без данок: 48.990ден
Цена во наградни поени: 48990

Основни карактеристики

SCOP коефициент: 4.0
Енергетска класа на греење: A+
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 59
Функционалности: soft start, самодијагностика на грешки при работа, sleep mode, auto restart, auto mode, Turbo mode, timer
Енергетска класа на ладење: A++
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, WiFi ready
Капацитет на греење [kW]: 7,33
SEER коефициент: 6.1
EER коефициент: 0
Јачина на звукот при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 67
Капацитет на ладење [kW]: 7,03
   
Еколошки плин: R32
Предвидено оптеретување при греење: 4.8
Останати карактеристики  
Останато: bio филтер, LED екран, филтер за прашина
Бука - VJ [dB(A)]: 59.5
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 2,4
Влезна сила на греење [W]: 2035
Бука - UJ [dB(A)]: 44.5
Влезна сила на ладење [W]: 2345
Проток на воздух [m3/h]: 980

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: