Ѕиден сплит систем DC INVERTER Vivax Cool ACP-18CH50AEMI - 5,57kW M Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-18CH50AEMI

Наградни поени: 300

Достапност: На залиха

Цена: 35.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
17.995 ден.
6 Рати
5.998 ден.
12 Рати
2.999 ден.
18 Рати
1.999 ден.
24 Рати
1.500 ден.
Без данок: 35.990ден
Цена во наградни поени: 35990

Основни карактеристики

Функционалности: soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки при работата, timer, auto restart, auto mode, Turbo mode
Енергетска класа на ладење: A++
Капацитет на греење [kW]: 5,57
SCOP коефициент: 4,0
Енергетска класа на греење: A+
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 55
SCOP коефициент: 4.0
SEER коефициент: 7.1
Јачина на звук при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 61
Еколошки плин: R32
Предвидено оптеретување при греење: 4,1
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, WiFi ready
Капацитет на ладење [kW]: 5,28
   
Останати карактеристики  
Влезна сила на греење [W]: 1480
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,8
Останато: bio филтер, LED екран, филтер за прашина
Бука - VJ [dB(A)]: 56
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Бука - UJ [dB(A)]: 44
Проток на воздух [m3/h]: 840
Влезна сила на ладење [W]: 1539

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: