Ѕиден сплит систем DC INVERTER Vivax Cool ACP-12CH35AEMI - 3.81kW M Дизајн со вклучена монтажа

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-12CH35AEMI

Достапност: На залиха

Цена: 25.999ден
Без данок: 25.999ден

Достапни опции

Монтажа:

Основни карактеристики

Енергетска класа на греење: A+
Функционалности: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки при работата, auto mode, auto restart
Енергетска класа на ладење: A++
Капацитет на ладење [kW]: 3,52
SEER коефициент: 6,1
Капацитет на греење [kW]: 3,81
SCOP коефициент: 4
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, WiFi ready
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 53
Јачина на звук при работа во стандардни услови (VJ) [dB]: 59
Еколошки плин: R410A
Предвидено оптеретување при греење: 2300 W
Останати карактеристики
Влезна сила на ладење [W]: 1297
Останато: bio филтер, LED екран, филтер за прашина
Бука - внатрешна единица [dB(A)]: 41
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Влезна сила на греење [W]: 1186
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1,2
Проток на воздух [m3/h]: 570

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: