Ѕиден сплит систем DC INVERTER Vivax Cool ACP-09CH25AEMI - 2.93 kW M Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-09CH25AEMI

Наградни поени: 250

Достапност: На залиха

Цена: 20.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
10.495 ден.
6 Рати
3.498 ден.
12 Рати
1.749 ден.
18 Рати
1.166 ден.
24 Рати
875 ден.
Без данок: 20.990ден
Цена во наградни поени: 20990
Основни карактеристики  
Капацитет на греење [kW]: 2,93
SCOP коефициент: 4
EER коефициент: 0
Јачина на звук при стандардни услови на работа (VJ) [dB]: 61
Функционалности: soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки при работата, auto mode, auto restart, timer, Turbo mode
Енергетска класа на ладење: A++
Енергетска класа на греење: A+
Јачина на звук при стандардни услови за работа (UJ) [dB]: 53
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при ниок напон, заштита на вентилот на надворешната единица, WiFi ready
COP коефициент: 0
Еколошки плин: R32
Предвидено оптеретување при греење: 2,1
Капацитет на ладење [kW]: 2,64
SEER коефициент: 6,2
Останати карактеристики
Влезна сила на греење [W]: 739
Бука - UJ [dB(A)]: 40
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1
Останато: bio филтер, LCD екран, филтер за прашина
Бука - VJ [dB(A)]: 55.5
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Проток на воздух [m3/h]: 520
Влезна сила на ладење [W]: 710

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: