Сплит систем клима уред Vivax Cool ACP-24CH70AES - 7.62 kW SF дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-24CH70AES SF

Достапност: Pre-Order

Цена: 33.999ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
17.000 ден.
6 Рати
5.667 ден.
12 Рати
2.833 ден.
18 Рати
1.889 ден.
24 Рати
1.417 ден.
Без данок: 33.999ден

Основни карактеристики

Функционалности:

Turbo mode, timer, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки,
auto restart, auto mode

Енергетска класа на ладење:

С

Капацитет на ладење [kW]:

7030

EER коефициент

2,81

Еколошки плин:

R410A

Капацитет на греење [kW]:

7620

COP коефициент:

3,21

Функции:

Побрза инсталација, побрзо одржување, дигитален екран, досмерен одвод на кондензаторот, био филтер,

Енергетска класа на греење:

С

Останати карактеристики

Влезна сила на ладење [W]:

2503

Проток на воздух [m3/h]:

1059

Влезна сила на греење [W]:

2374

Бука- UJ [dB(A)]:

46,5

Работно подрачје:

-7°C≤T≤43°C

Капацитет на одвлажнување [l/h]:

2,4

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: