Инвертер клима уред DC INVERTER Vivax Cool ACP-09CH25AEZI- 2.93kW Z Дизајн

Производител: Vivax

Код на продуктот: ACP-09CH25AEZI Z дизајн

Достапност: Нема на залиха

Цена: 19.999ден
Без данок: 19.999ден
Основни карактеристики
SEER коефициент: 6,1
Капацитет на ладење [kW]: 2,7
SCOP коефициент: 4
Функционалности: timer, Turbo mode, самодијагностика на грешки при работа, sleep mode, soft start, auto restart, auto mode
Функции: Сушач на преостанатата влага, работа и при низок напон, заштита на вентилот на надворeшната единица
EER коефициент: 0
Капацитет на греење [kW]: 2,93
COP коефициент: 0
Енергетска класа на ладење: A++
Еколошки плин: R410A
Јачина на звук при стандардни услови на работа (UJ) [dB]: 52
Енергетска класа на греење: A+
Јачина на звук при работа во стандардни услови (VJ) [dB]: 57
Предвидено оптеретување при греење: 2,4
Останати карактеристики
Влезна сила на ладење [W]: 879
Влезна сила на греење [W]: 887
Бука - VJ [dB(A)]: 53
Работно подрачје: -15°C≤T≤50°C
Останато: LCD екран, филтер за прашина
Капацитет на одвлажнување [l/h]: 1
Бука - UJ [dB(A)]: 38
Проток на воздух [m3/h]: 430

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: