Хоризонтален замрзнувач GORENJE FX 210 W

Производител: GORENJE

Код на продуктот: GORENJE FX 210 W

Наградни поени: 80

Достапност: 10

Цена: 14.900ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
7.450 ден.
6 Рати
2.483 ден.
12 Рати
1.242 ден.
18 Рати
828 ден.
24 Рати
621 ден.
Без данок: 14.900ден
Цена во наградни поени: 14900

ОПИС:

Боја на апаратот:Бела

Врата:Метална рачка на врата

Функции/Управување

Брзо замрзнување
1 компресор
Регулација на температура
Климатска класа (0д +18⁰C до +38⁰C )
Климатска класа (од +10⁰C до +32⁰C)
Климатска класа (од +16⁰C до +32⁰C)
Климатска класа - тропска
Разладувачка течност:R600A

Уредност/Прегледност

Замрзнувач

Осветлување на просторот за замрзнување: Стандардно - на таван
1 корпа за брзо замрзнување

Заштеда/Безбедност

Предупредувачки светлосен сигнал за превисока температура
Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот

Димензии/Дизајн

Енергетска класа:А
Потрошувачка на енергија кВч/година:289 kWh
Приклучна моќ(V):220-230 V
Издржливост при прекин на електрична енергија:34 h
Бруто капацитет:210 Литри
Нето капацитет:198 Литри
Капацитет на замрзнување:14 kg/24h
Тежина на апаратот:40 кг
Бруто тежина на апаратот:41,9 кг
Бучност:41 dB(A)
Димензии (Ш x В x Д):80 × 85 × 70 cm
Димензии на амбалажата (Ш x В x Д):84 × 91 × 76 cm

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: