Прочистувач на воздух Winix Zero + сет гратис филтри

Производител: Winix

Код на продуктот: Winix Zero + сет гратис филтри

Достапност: 5

Цена: 18.000ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
9.000 ден.
6 Рати
3.000 ден.
12 Рати
1.500 ден.
18 Рати
1.000 ден.
24 Рати
750 ден.
Без данок: 18.000ден

WINIX Zero прочистувач на воздух со сензор за ПМ честички и тајмер. Прочистувачот сам ја регулира брзината со помош на претцизниот сензор за ПМ честички. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии. Го прочистува воздухот во 4 фази на прочистување, префилтер, филтер со активен јаглен (Coated Deodorization Carbon Filter) кој ги редуцира хемикалиите, вистински ХЕПА филтер кој ги филтрира ПМ честичките поголеми од 0,3 микрометри (PM2.5, PM10), WINIX PlasmaWave® технологија кога ги редуцира хемикалиите. Со уредот е вклучен сет филтри за првата година и плус гратис сет филтри.

Тежина 7kg
Димензии 21 X 60 x 38 cm
Оптимална површина (AHAM) 35м2
Максимален капацитет (Според ECARF)�инфо 99м2�(за 1 час на најголема брзина ќе редуцира 95% од честичките поголеми од 3 микрометри)
Проток на воздух 96m3/h – 462m3/h
CADR�индекс (прав/полен/чад) 243/246/232 (413/418/394 m3/h)
Гаранција 2 години
Брзини на вентилатор 5 (ноќна, спора, средна, брза, турбо)
Ниво на бучава 27,8db – 60db
Тип на мотор BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)
Тајмер Да, 1/4/8 часови
VOC сензор Нема
Сензор за честички Има
Моќност 2,8W – 70W
Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот режим го контролира сензорот за ПМ честички и во зависност од загаденоста ја регулира брзината.
Промена на хепа филтри 6 – 12 месеци
Промена на филтер со активен јаглен 3 месеци (4 филтри годишно, вклучени)
Боја Бела.
Напојување 220V
Упатство за употреба МК,�EN-FR-ES-DE-IT-NL-PL
Произведено во Кореја

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: