Vivax Cool ACP-18CH50AEVI -[ 5.57 kW] | Black V Дизајн - Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-18CH50AEVI V дизајн

Наградни поени: 300

Достапност: 10

Цена: 43.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
21.995 ден.
6 Рати
7.332 ден.
12 Рати
3.666 ден.
18 Рати
2.444 ден.
24 Рати
1.833 ден.
Без данок: 43.990ден
Цена во наградни поени: 43990
Модел ACP-18CH50AEVI
 
Капацитет
Ладење 5275 W
Греење 5568 W
 
Разладувачки медиум R410A
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење A++
Греење A+
 
Енергетска ефикасност
SEER 6,60
SCOP 4,00
 
Wi-Fi ready ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design) 4200 W
 
Влезна моќност
Ладење 1643 W
Греење 1586 W
 
Проток на воздух 740 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1.8 L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица 54 dB
Надворешна Единица 63 dB
 
Работно подрачјe    -20°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: