Vivax Cool ACP-09CH25AERI -[2.93 kw] | R Дизајн-Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-09CH25AERI R дизајн

Наградни поени: 300

Достапност: 9

Цена: 25.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
12.995 ден.
6 Рати
4.332 ден.
12 Рати
2.166 ден.
18 Рати
1.444 ден.
24 Рати
1.083 ден.
Без данок: 25.990ден
Цена во наградни поени: 23990
Модел ACP-09CH25AERI
 
Капацитет
Ладење 2640 W
Греење 2930 W
 
Разладувачки медиум R32
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење A++
Греење A+
 
Енергетска ефикасност
SEER 7,10
SCOP 4,00
 
Wi-Fi ready ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design) 2500 W
 
Влезна моќност
Ладење 749 W
Греење 715 W
 
Проток на воздух 521 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1.0L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица 54 dB
Надворешна Единица 59 dB
 
Работно подрачјe  -15°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: