Vivax Cool ACP-09CH25AEX - Х Дизајн | On/Off клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-09CH25 AEX

Наградни поени: 200

Достапност: 10

Цена: 13.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
6.995 ден.
6 Рати
2.332 ден.
12 Рати
1.166 ден.
18 Рати
777 ден.
24 Рати
583 ден.
Без данок: 13.990ден
Цена во наградни поени: 13990

ACP-09CH25 AEX

Ph-V-Hz

220-240V- 50Hz, 1Ph

Ладење

Капацитет

Btu/h

9000

Влезна моќност

W

821

Енергетска класа

A

3.6

EER�коефициент

W/W

3.21

Греење

Капацитет

Btu/h

9500

Влезна моќнocт

W

771

Енергетска класа

A

3.4

COP коефициент

W/W

3.61

Max. input consumption

W

1200

Max. current

A

6.0

Starting current

A

/

Компресор

Модел

ASM106V1VDZA

Тип

ROTARY

Бренд

GMCC

Капацитет

Btu/h

10311/10390

Влезна моќност

W

722/745

Номинална струја (RLA)

A

3.18/3.22

Locked rotor Amp(LRA)

A

21

Термална заштита

----

Позиција на термална заштита

Внатрешна

Кондензатор

uF

25

Масло за ладење/oil charge

ml

ESTEL OIL VG74/350

Мотор на внатрешен вентилатор

Moдел

YKFG-13-4-38L / RPG13H

Моќност

W

40

Кондензатор

uF

1.2

Брзина (Hi/Mi/Lo)

r/min

1200/950/800

Внатрешна единица

Димензии (W*D*H)

mm

715x194x285

Пакување (W*D*H)

mm

780x270x360

Нето/Бруто тежина

Kg

7.2/9.4

Мотор на надворешен вентилатор

Mодел

YKT-32-6-203L

Моќност����

W

72.5

Кондензатор

uF

2.5

Брзина

r/min

850/770

Бр. на електрични кола

2

Бучност на надворешна единица�������

dB(A)

55.50

Надворешна единица

Димензии (W*D*H)

mm

700x270x550

Пакување (W*D*H)

mm

815x325x615

Нето/Бруто тежина�

Kg

26.4/28.6

Разладувачки медиум

g

R410A/730g

Тип на термостат

Далечинско управување

Оперативна температура

17-30

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: