VIVAX COOL ACP-12CH35AEVI - [3.81 kW] | V Дизајн - Инвертер клима уред

Производител: VIVAX

Код на продуктот: ACP-12CH35AEVI Black Mirror

Наградни поени: 300

Достапност: 10

Цена: 33.990ден
Овој производ може да се купи и на рати, без камата, со
кредитните картички од Стопанска Банка!

2 Рати
16.995 ден.
6 Рати
5.665 ден.
12 Рати
2.833 ден.
18 Рати
1.888 ден.
24 Рати
1.416 ден.
Без данок: 33.990ден
Цена во наградни поени: 33990
Модел ACP-12CH35AEVI
 
Капацитет
Ладење 3517W
Греење 3810 W
 
Разладувачки медиум R410A
 
Класа на енергетска ефикасност
Ладење A++
Греење A+
 
Енергетска ефикасност
SEER 6,70
SCOP 4,10
 
Wi-Fi ready ДА
Потврдено оптеретување при греење P-(design) 2700 W
 
Влезна моќност
Ладење 1095 W
Греење 1117 W
 
Проток на воздух 500 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1.2 L/h
 
Бучавост
Внатрешна Единица 51 dB
Надворешна Единица 61 Db
 
Работно подрачје  -20°C≤T≤50°C

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош Добар

Внесете го кодот во полето подолу: